Elwira Liegman, Dyrektor Zarządzająca Centrum eMOCja

politolog, redaktor, producent, marketingowiec, life & business coach

Od 2011 roku jestem związana z ideą hospicyjną. W 2019 roku podjęłam się budowy pierwszego w Polsce holistycznego centrum wsparcia po stracie, które rozpoczęło swoją działalność w Gdańsku w lipcu 2020 roku obejmując opieką osoby w żałobie na całym świecie. Na stałe jestem związana z Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum Perinatalnym TuliPANI.

Jestem także mówcą motywacyjny, producentem i reżyserem filmów/ reportaży krótkometrażowych, twórcą autorskich warsztatów dla kobiet zmagających się ze stratą i poszukujących pełni kobiecości. Koordynatorem licznych projektów zgodnych z misją: „aby nikt w żałobie i chorobie nie był sam”. Organizatorem wielu eventów i warsztatów okołoterapeutycznych przełamujących tabu związane ze śmiercią i procesem umierania. Twórcą przestrzeni dla dialogu międzyreligijnego i multikulturowego.

Od lat podróżuję po świecie w poszukiwaniu inspiracji dotyczących przeżywania śmierci i żałoby w różnych kulturach i zakątkach ziemi. 

Dlaczego pracuję w Hospicjum?

Gdy byłam dziennikarką poproszono mnie o zrobienie materiału o umierającej dwuletniej dziewczynce. Był to rok 2011. Wtedy wszystko się zaczęło… Zaczęłam pytać, poszukiwać odpowiedzi na najważniejsze pytania, inaczej patrzeć na otaczającą mnie rzeczywistość. Chorujące i umierające dzieci uczyły mnie… żyć! Pokochałam ideę opieki paliatywnej i podziwiałam oddanie i zaangażowanie zespołów hospicyjnych. Przez te wszystkie lata uczestniczyłam mniej lub bardziej w życiu hospicjum. Nadszedł czas, że wezwano i mnie na pokład. Jestem zaszczycona, że mogę pracować z ludźmi o ogromnych sercach na granicy życia i śmierci…

Aleksandra Leyko-Dec, koordynator projektów

Moja historia z Fundacją zaczęła się we wrześniu 2019 roku –  od wolontariatu – i po pół roku przerodziła się w stałą współpracę w administracji Centrum eMOCja. Moje dotychczasowe doświadczenie zawodowe związane było jedynie z pracą w zagranicznej korporacji, więc działalność w Fundacji była dla mnie czymś kompletnie nowym, a jednocześnie niezwykle motywującym.

Pracuję w tym miejscu, ponieważ ten niezwykły zespół zaraził mnie swoją ideą „dodawania życia do dni” i głęboko wierzę, że działania prowadzone w eMOCji mogą odmienić czyjeś życie.

Marcin Żukowski, koordynator projektów

Przeszukiwacz segregatorów, analityk umów i twórca tabel. Aspiruje do pomocy ludziom z pierwszej linii dzieła Hospicjum. Nieulękle skanuje, spisuje, koordynuje i pisuje. Klawiatury się nie boi.

Podziwia ludzi, którzy bezinteresownie wkładają serce i środki własne w głoszenie idei hospicyjnej.

Anna Łukasiewicz, koordynator projektów

Większość mojego zawodowego życia związana była z zupełnie inną profesją. Jednak im większą była moja świadomość życia, tym bardziej czułam, że robię coś, czego zupełnie nie czuje i nie chcę. Od zawsze moje serce czuło niepohamowaną chęć pomocy innym. Szukałam więc drogi, by to zrealizować. Podejmując po drodze wiele odważnych i szalonych decyzji.

Uważam, że na mojej drodze stanęło wielu aniołów, którzy przyprowadzili mnie tutaj. Jestem zaszczycona, że mogę tworzyć zespół z tak cudownymi ludźmi i tworzyć z nimi to niesamowite miejsce.

Zawsze będę powtarzać, żeby nigdy nie przestawać marzyć … Życie przynosi nam nieoczekiwane prezenty. A ja w końcu mogę zaoferować to, co mam najcenniejsze. W zamian otrzymuję po stokroć więcej, bo dobro zawsze wraca ze zdwojoną siłą!

Joanna Pawlak, specjalista ds. kontaktu z pacjentem

Jestem magistrem ekonomii po ukończeniu Uniwersytetu Gdańskiego. Moja ścieżka zawodowa była kręta. Od prowadzenia zajęć plastycznych w przedszkolu i aranżację dekoracji ślubnych po zarządzanie kortami tenisowymi. Zawsze byłam blisko ludzi.

Praca w Centrum eMOCja jest dla mnie wciąż niespodzianką. Przychodzę tu codziennie z nastawieniem niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Codzienne zmagania na granicy śmierci i życia pokazują mi, co jest tak naprawdę w życiu ważne.

Jestem przede wszystkim żoną, mamą i babcią. Kocham podróże, kwiaty, twórczość wszelaką, a w tym rękodzieło.

Wesprzyj eMOCje