O nas

eMOCję tworzą ludzie od lat związani z ideą hospicyjną, wolontariatem, a także cała rzesza „Aniołów”, bo tak nazywamy sponsorów, darczyńców, dzięki którym udaje się pomagać w najtrudniejszych i najpiękniejszych chwilach na granicy życia i śmierci.

Zespół eMOCji pojawia się w momencie, gdy dowiadujesz się, że współczesna medycyna nie zna ratunku i ktoś kogo kochasz, umrze, zginął w wypadku, odszedł nagle, niespodziewanie, kiedy tracisz dziecko w ciąży, kilkuletnie, nastoletnie albo to właśnie Tobie pozostaje niewiele czasu. Pojawiamy się w momencie, gdy wali się wszystko, a świat rozkłada ręce z informacją: „nie da się zrobić niczego więcej”. 

„Zespół agentów do zadań specjalnych”, tak nazywamy ekipę eMOCji: zespół medyczny Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum Tulipani, a także psychologów, terapeutów, kapelana, wolontariuszy, którzy wchodzą przez bardzo wąskie drzwi na granicy życia i przemijania, z pewnością, że życie nie kończy się w momencie postawienia ostatniej diagnozy, z całym wachlarzem możliwości pomocy, by ulżyć w cierpieniu fizycznym, psychicznym i duchowym. By nie bolało, by zmniejszać uporczywe objawy choroby, podnieść jakość życia w każdym dniu. W końcu by wspierać psychologicznie i socjalnie całe rodziny w czasie choroby, ale i w podróży przez żałobę. 

eMOCja jest spełnieniem marzeń Zespołu, odpowiedzią na zgłaszane prośby o wsparcie od osób tracących bliskich w rozmaitych okolicznościach, zostających z tym trudnym doświadczeniem niejednokrotnie zupełnie samemu.

Skontaktuj się z nami, chętnie poznamy się bliżej.