Zespół terapeutyczny

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.” „Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”

Magdalena Mikulska, psycholog, psychoonkolog - KOORDYNATOR MERYTORYCZNY

Od ponad dekady pracuje z chorymi onkologicznie i ich bliskimi. Ważną częścią jej pracy jest praca z osobami w procesie żałoby. Wartości, którymi kieruje się w swojej pracy – takie jak prawda, godność i szacunek – umacniała u boku ks. Jana Kaczkowskiego jako psychoonkolog w prowadzonym przez niego hospicjum. Ważnym elementem jej działań są działania na rzecz studentów medycyny i lekarzy, prowadząc zajęcia oraz szkolenia z zakresu najwyższej jakości komunikacji na linii lekarz – pacjent – bliski, kontynuując i rozwijając tym samym założenia oraz działania księdza Jana.
W Hospicjum Pomorze Dzieciom pracuje z podopiecznymi TuliPani oraz osobami po stracie, m.in. współprowadząc grupę wsparcia dla osób w żałobie.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Tak w pracy, jak i prywatnie na pierwszym miejscu stawia relacje wierząc, że to one budują jakość naszego życia.

Joanna Włodarska, psycholog

Z zawodu i pasji jestem psychologiem. Uwielbiam pracować z ludźmi i towarzyszyć im w  zmianie. Prywatnie jestem miłośniczką kultury bliskiego wchodu, książek, pizzy oraz celebrowania życia! 🙂
 
Mottem którym kieruje się w pracy oraz w życiu osobistym jest wypowiedź Nicka Vujicica:  „Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”

Izabela Malicki, mgr psychologii, psychoonkolog

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej oraz Psychoonkologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego
w Wojewódzkim Centrum Onkologii Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku oraz w ramach programu Podstawowej Opieki Zdrowotnej „POZ Plus” w Szpitalu św. Wojciecha Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku. Jest w trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Współpracuje z Fundacją Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach projektu „Wsparcie po Stracie’ oraz z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym
w Gdańsku w ramach Pomorskiego Zintegrowanego Modelu Opieki nad Pacjentami z Zaawansowaną Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc (POChP) w ramach Gdańskiego Centrum Geriatrii. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie –  „Psychoonkologia w praktyce klinicznej”. Jest związana z Infolinią Onkologiczną PTPO od początku jej powstania w charakterze wolontariusza konsultanta.
W pracy z pacjentem bliskie jest jej podejście integratywne. Obszar jej zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje głównie tematykę psychologii zdrowia, psychosomatyki, psychoonkologii oraz profilaktyki zdrowia. Jest współautorką poradnika dla pacjenta po stracie „DROGOWSKAŹNIK – w podróży przez żałobę” – patronat Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, w ramach programu „Wsparcie po stracie” sfinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska. Jest również autorką rozdziału w poradniku „O życiu z rakiem i po raku” pod tytułem „Życie seksualne w chorobie onkologicznej” – patronat Polska Liga Walki z Rakiem, redakcja naukowa Krystyna de Walden-Gałuszko oraz artykułów: „Opieka nad chorymi na zaawansowaną przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP)” – w Medycyna Paliatywna w Praktyce 2016, Tom 10, Nr 1; „Podsumowanie dwuletniej działalności Infolinii Onkologicznej na Pomorzu” – w Psychoonkologia 2014, 1:30-34; „Infolinia Onkologiczna jako nowa forma pomocy pacjentom z województwa pomorskiego i ich rodzinom” w Psychoonkologia 2013, 1:32-33; „Jak przełamać się i przygotować na badania profilaktyczne”, „Jak przyjąć złą diagnozę”, „Zaburzenia funkcji poznawczych w chorobie nowotworowej – CHEMOBRAIN” dla Fundacji „Dobrze, że Jesteś”. W życiu prywatnym, w dużej mierze, kieruje się intuicją.
Praktykuje Mindfulness. Czas wolny lubi spędzać na łonie natury.

Kinga Pietrakowska, psycholog

Psycholog z zawodu i zamiłowania. Na co dzień współpracuje z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej w Gdyni, gdzie towarzyszę klientom w przeżywaniu różnorodnych kryzysów emocjonalnych, w tym również tych związanych ze stratami. Stale zachwyca mnie złożoność i wyjątkowość ludzkiej psychiki dlatego systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje. Swój obszar zainteresowań rozwijam obecnie na kursie z Psychotraumatologii Praktycznej w Fundacji Pomorskie Centrum Psychotraumatologii we współpracy z Instytutem Terapii Zintegrowanej w Monachium.

Wierzę, że z życiowymi kryzysami nie trzeba mierzyć się w pojedynkę, dlatego w trakcie spotkań towarzyszę drugiej osobie w pokonywaniu jej własnej drogi.

Słowa mogą ranić, mogą więc również leczyć, przynosić ulgę. Zapraszam do spokojnej, szczerej rozmowy, pełnej akceptacji dla wszystkich przeżywanych emocji.

Kamila Kaczmarska, psycholog

Jestem psychologiem od serca. W drugim człowieku widzę jego wnętrze – pełne niewinności i miłości. Wspólnie z pacjentem zaś odkrywamy to, co go w danym momencie życia obciąża, boli, rani. Psychologia pozwala spojrzeć głębiej na to wszystko, co blokuje nas przed odczuwaniem szczęścia i spokoju. W mojej pracy codziennie doświadczam cudów – za każdym razem, gdy otwiera się czyjeś serce, gdy uspokaja się umysł, gdy odchodzi to, co nie daje spokoju. Z całą pewnością wiem, że każdy z nas ma w sobie pokłady dobra, talentów i mocy. Wspólnie – podczas naszych spotkań – łatwiej jest to w sobie dostrzec na nowo.

Szczególnie w najtrudniejszych chwilach życia, gdy potrzebujesz wsparcia i pomocnej dłoni – pełna współczucia i zrozumienia wysyłam do Ciebie słowa: „Nie jesteś sam – jesteśmy tutaj, aby sobie pomagać. Rośniemy, gdy podnosimy innych.”

Zapraszam Cię serdecznie do kontaktu, aby z otwartością i pełnią doświadczenia towarzyszyć Ci wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebujesz.

Małgorzata Szwemin, psycholog

Gdy miałam trzynaście lat oświadczyłam rodzinie, że będę psychologiem i dotrzymałam słowa. Mój zawód jest dla mnie pasją, nawet diagnozowanie i interpretacja testów nie jest dla mnie nudna. Przez piętnaście lat byłam związana z armią. Odbyłam szereg szkoleń na potrzeby wojska, a doświadczenie zdobywałam trenując żołnierzy jednostki specjalnej, a także szkoląc studentów cywilnych i wojskowych Akademii Marynarki Wojennej. Psycholog wojskowy opiekuje się nie tylko żołnierzami ale również całymi rodzinami, stąd w mojej pracy stykałam się z różnymi zagadnieniami i koniecznością wsparcia w trudnych obszarach jak trauma lub PTSD (stres pourazowy)

Stworzyłam szereg autorskich programów do nauki zarządzania emocjami, gdzie wykorzystujemy oddech oraz wewnętrzną ciszę aby lepiej usłyszeć siebie i uwolnić ból emocjonalny.

W wolnych chwilach z psychologa zamieniam się w tancerkę i z przyjemnością wbijam w parkiet wszelkie troski.

Anna Scharmach, psycholog

Jestem psychologiem, germanistką oraz absolwentką studiów podyplomowych Socjoterapia i Praca z Grupą. Ukończyłam również szkolenie Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach. Obecnie kończę Studium Psychotraumatologii Specjalistycznej w Instytucie Psychoterapii i Psychotraumatologii Triada w Gdańsku.

Od 20 lat pracuję z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W mojej pracy towarzyszę innym w ich drodze. Lubię rozmawiać z ludźmi. O rzeczach różnych, o tych ważnych i też o tych mniej istotnych. Lubię poznawać, doświadczać, wychodzić poza schematy.

Uwielbiam kontakt z naturą, długie spacery nad morzem, wędrówki górskie, las. Dużo czytam, interesuje mnie kino niezależne i poezja śpiewana.

Paulina Chilewska, psycholog,

Jestem psychologiem nie z przypadku, lecz z wyboru.  Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim, mam doświadczenie w pracy z dziećmi i ich rodzicami. 
Mam w sobie ogromną ciekawość drugiego człowieka i duże pokłady empatii. Uwielbiam zagrzebać się pod kocem z książką i tabliczką czekolady.

Aleksandra Czacharowska, prowadząca zajęcia z ciałem

Aabsolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, instruktorka rekreacji ruchowej i aerobiku, dyplomowana instruktorka tańca, nauczycielka wychowania fizycznego.
Pełna optymizmu mama trójki dzieci, pasjonatka przyrody, pieszych wędrówek i żeglarstwa.

Emila Zyra, psycholog dziecięcy

Jestem absolwentką wydziału psychologii Uniwersytetu Gdańskiego, obecnie w trakcie 4 letniego szkolenia w zakresie psychoterapii poznawczo-behawioralnej na SWPS w Sopocie. Udzielam pomocy psychologicznej oraz pomagam zdiagnozować problem i poprowadzić go ku rozwiązaniu. Uwielbiam pracuję z dziećmi i młodzieżą, ponieważ w pracy tej jest dynamika, pewna nieprzewidywalność. Podczas swojej pracy przywiązuję wagę indywidualnie do każdej osoby. Podstawą jest dla mnie pozytywna relacja terapeutyczna oparta na zaufaniu i poczuciu akceptacji oraz bezpieczeństwa, co pozwala klientowi w osiągnięciu celu. Doświadczenie zdobywam w wieloletniej pracy w pieczy zastępczej m.in. w domach dla dzieci, w kurateli sądowej, w Ośrodku Środowiskowej Pomocy Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Szpitalu Specjalistycznym w Dzierżążnie, w Powiatowym Zespole Szkół oraz prywatnej praktyce. Już w trakcie studiów odbywałam różne praktyki i warsztaty, które wprowadzały mnie w istotę pracy psychologa m.in praktyki na Oddziale Psychiatrycznym w Szpitalu w Gdańsku, Zakładzie Poprawczym w Gdańsku, Areszcie Śledczym w Gdańsku, Pracowni Psychologicznej SENSORIA.

Swoją pracę poddaję systematycznej superwizji.

W wolnym czasie wybieram aktywność oraz podróże małe i te duże 🙂

Urszula Klamann, psycholog dziecięcy

Jestem psychologiem oraz absolwentką studiów podyplomowych z Psychotraumatologii. Zrealizowałam również przygotowanie pedagogiczne. Doświadczenie zdobywałam pracując z dziećmi w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Prowadziłam terapię dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Byłam wolontariuszką w fundacji Dr Clown, Akademia Przyszłości, w szpitalu Copernicus oraz Domu Pomocy Społecznej. Odbyłam praktyki na oddziale rehabilitacji neurologicznej.

Jestem psychologiem, bo kocham ludzi- tych dużych i tych małych. Jednak to właśnie dzieciom postanowiłam towarzyszyć w ich drodze, być przy nich, wysłuchać, spojrzeć z miłością, empatią, zrozumieniem, pomagać w kształtowaniu ich poczucia własnej wartości, bycia niepowtarzalnym cudem. Każde spotkanie z dzieckiem to dla mnie wejście w świat szczerości, ufności, bogactwa wyobraźni i pomysłowości. Dzieci uczą mnie jak być lepszym człowiekiem każdego dnia, jak cieszyć się z każdej chwili, bawić się i śmiać całym sobą. 

Bardzo bliska mojemu sercu jest komunikacja bez przemocy (NVC) Marshalla B. Rosenberga. Założenia tej koncepcji stosuję na co dzień w pracy z dorosłymi i dziećmi oraz w życiu prywatnym. Wierzę w uzdrawiającą moc empatii. 

Obecnie pracuję w jednej z gdańskich szkół podstawowych oraz zajmuję się wspieraniem dzieci w „eMOCji”. 

Jestem miłośniczką literatury, psów, spacerów nad morzem oraz pilatesu. 

Ewa Świder, ArteTerapeutka

W swojej edukacji połączyłam dwie z pozoru zupełnie różne uczenie.  Na Akademii Sztuk Pięknych uzyskałam tytuł Magistra Sztuki, a na Uniwersytecie Medycznym – Arteterapeuty. Zrobiłam to dlatego, że głęboko wierzę w terapeutyczny charakter twórczości. Bo „Sztuka nie jest o sztuce” a o nas samych. I w jej odbiciu, jak w lustrze możemy zobaczyć swoje wnętrze. Zauważyć trudne emocje i uczucia.

Na co dzień pracuję w LPP jako projektantka. Jestem również ambasadorem Fundacji LPP, która realizuje projekty zmieniające świat na lepszy.

W eMOCji prowadzę warsztaty ArteTerapeutyczne dla dzieci i dorosłych. Są one podróżą przez sztukę w głąb naszej duszy, po naszych emocjach. Wspólnie odkrywamy jakie bogactwo kolorów drzemie w każdym z nas.

Jestem malarką i uwielbiam tworzyć projekty dedykowane eMOCji.  Są one zawsze dla mnie szczególne, ponieważ inspiracja płynie z innego świata… 😊

Wojciech Pączek⁠, psychiatra, psychoterapeuta

Studia lekarskie na Wydziale Lekarskim Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego ukończyłem w 2010r. Po rocznym stażu podyplomowym, w 2011 roku rozpocząłem specjalizację z zakresu psychiatrii w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. W 2017r zdobyłem tytuł specjalisty psychiatry zdając Państwowy Egzamin Specjalizacyjny. W 2018r uzyskałem również certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Obecnie, poza własną praktyką lekarską, pracuję jako psychiatra i koordynator Poradni Zdrowia Psychicznego 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku – Oliwie. Od kilku lat prowadzę także wykłady z zakresu psychopatologii dla studentów psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS w Sopocie.

Damian Stępień, psycholog

Jestem absolwentem psychologii na Uniwersytecie SWPS. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałem w gdańskim Centrum Interwencji Kryzysowej. Obecnie pracuję w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni, gdzie pomagam klientom w pokonywaniu rozmaitych życiowych kryzysów jako terapeuta. Aktualnie jestem na początku przygody z nurtem psychoterapii Gestalt.

W pracy z drugim człowiekiem najważniejsze są dla mnie szczerość oraz gotowość do towarzyszenia mu we wszystkich, nawet najbardziej bolesnych momentach życia. Uważam, że w rozmowie z klientem poczucie humoru jest niezwykłym narzędziem, o którym nie należy zapominać.

W wolnych chwilach staram się aktywnie spędzać czas: bardzo lubię jazdę na rowerze po trójmiejskich lasach.

Paweł Gutral

Jestem absolwentem kierunku Organizacja i Zarządzanie na UG, oraz kierunku „Relaksacja i joga” na AWF Warszawa. Założyłem „Akademię redukcji stresu”, pod szyldem której prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. W tym zakresie współpracuję między innymi z Gdańskim Ośrodkiem Sportu, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Zakładem Poprawczym w Gdańsku. Od kilkunastu lat praktykuję medytację i pracę z ciałem. A tak poza tą laurką powyżej to przede wszystkim jestem normalnym, zwyczajnym człowiekiem – mam pracę, która sprawia mi satysfakcję jestem w związku ze wspaniała kobietą (dwójka dzieci ), mam swoje pasje, coś mnie wkurza i coś „nakręca”. Potrafię mówić z serca i przeklinać. Płaczę, śmieję się, złoszczę i jestem empatyczny. Staram się brać życie takie jakie jest i doświadczać wszelkich jego aspektów.

Marta Kadłub, arteterapeutka, coach, aktorka

Aktorka od 2004 r. Występuje na scenie oraz prowadzi warsztaty teatralne, teatroterapeutyczne, zajęcia teatralne dla dorosłych, warsztaty i zajęcia indywidualne z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Prowadziła zajęcia z osobami chorującymi  na schizofrenię w ramach działalności arteterapeutycznej Stowarzyszenia Ad Vitam Dignam w Katowicach oraz zajęcia teatralne w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jaworznie.  

Dyplomowana arteterapeutka (kod zawodu 323013) dyplomowany coach, absolwentka Life & Business Coaching na WSAiB w Gdyni. Specjalizuje się w artecoachingu. Bliskie jest jej odkrywanie siebie oraz transformacja poprzez sztukę. Magister kulturoznawstwa o specjalności komunikacja kulturowa.

Literatka, zdobywczyni wielu nagród poetyckich, publikowała na łamach prasy literackiej i stronach poświęconych prozie i poezji.

Plastyk, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych.

Terapeutka naturalna, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.

Uczestniczyła w wielu zajęciach i warsztatach z zakresu szeroko pojętego rozwoju. Jest wegetarianką i propagatorką ekologicznego stylu życia oraz powrotu nas samych do korzeni człowieczeństwa pełnego miłości do innych i Matki Ziemi.

W swoich warsztatach stara się łączyć wiele dziedzin, z którymi spotkała się w życiu, by móc w głębszy sposób poruszyć i prowokować ludzi do rozwoju i zmian.

Współtwórczyni marki Lira – Teatroterapia.  

Ks. Andrzej Bulczak, kapelan

Urodzony w 1973 roku, w Gdyni. 
Święcenia kapłańskie: 17 czerwca 2000 r., w Gdańsku.
W latach:
2000 – 2008 posługa w Polsce,
2008 – 2022 posługa na Białorusi,
obecnie – wikariusz par. Św. Polikarpa w Gdańsku i kapelan Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Paweł Koniarek OP: dominikanin z klasztoru pw. św. Mikołaja w Gdańsku.

W eMOCji znalazłem się szybciej niż się spodziewałem i jestem przekonany, że to nie jest przypadek… Mam nadzieję, że uda mi się być cichym świadkiem Boga, którego Miłości jest potężniejsza niż śmierć. Wierzę, że pamięć o Domu Ojca i świadomość naszej kruchości pozwala nam żyć naprawdę tu i teraz. Do zobaczenia w eMOCji, a potem po Lepszej Stronie Życia

Ks. Andrzej Wiecki, kapelan

Jako ksiądz zajmuję się prowadzeniem kursów dla liderów i animatorów wspólnot, katechumenatem dorosłych i wspieraniem par, które starają się o nowe życie.  Interesuje się psychologią  i jej wpływem na duchowość człowieka.
Hospicjum Pomorze Dzieciom jest dla mnie miejscem odkrywania, że każde życie jest bezcennym darem, także moje.
PIOTR DECZEWSKI, Jezuita, Kapelan Hospicjum Pomorze Dzieciom.
3.04.1969 – 17.06.2020.🖤

Od kiedy zostałem księdzem, tak się składa, że pracuję albo w szpitalach, albo domach opieki albo hospicjach.
Tak się życie potoczyło.
Wierzę, że ludzie są wieczni, a dzień śmierci, to jeden z najważniejszych dni w życiu.

I wcale nie ostatni.

Małgorzata Krawczyk, lekarz

Wesprzyj eMOCje

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”