Zespół terapeutyczny

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.” „Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”

Kamila Bubrowiecka, psycholog, psychoonkolog

W Hospicjum Pomorze Dzieciom i w Tulipani opiekuję się emocjami i potrzebami. Pomagam je nazywać i zrozumieć zarówno Dzieciom, jak i ich rodzicom. Towarzyszę rodzinie w najtrudniejszej z podróży – w chorobie i w procesie żałoby. Rozmową otwieram perspektywy, dzięki którym sami odkrywają swoje zasoby, dające siłę, by wspólnie dzielić jej trudy. Jestem psychologiem ze specjalnością z psychologii zdrowia i psychoonkologiem. Rozpoczęłam specjalizację z psychoterapii dzieci i młodzieży. Dokładam starań, aby zdobywane przeze mnie doświadczenie w połączeniu z twórczym myśleniem umożliwiało oswajanie tego, co trudne, bolesne i ostateczne, przy jednoczesnym dzieleniu się radością z bycia „tu i teraz”. Pilnie strzegę przekazanych w kodzie DNA ziaren idealizmu, które kiełkując niezależnie od pory roku, motywują do stawania na palcach i przeskakiwania samej siebie w sięganiu po to, co nieosiągalne. Te same źródło ma praca w Hospicjum. Dzięki niej, codziennie pamiętam o tym, by wstrzymać oddech, żeby zobaczyć coś pięknego. Celebruję i doceniam to co dobre i istotne.

Magdalena Mikulska, psycholog, psychoonkolog

Od ponad dekady pracuje z chorymi onkologicznie i ich bliskimi. Ważną częścią jej pracy jest praca z osobami w procesie żałoby. Wartości, którymi kieruje się w swojej pracy – takie jak prawda, godność i szacunek – umacniała u boku ks. Jana Kaczkowskiego jako psychoonkolog w prowadzonym przez niego hospicjum. Ważnym elementem jej działań są działania na rzecz studentów medycyny i lekarzy, prowadząc zajęcia oraz szkolenia z zakresu najwyższej jakości komunikacji na linii lekarz – pacjent – bliski, kontynuując i rozwijając tym samym założenia oraz działania księdza Jana.
W Hospicjum Pomorze Dzieciom pracuje z podopiecznymi TuliPani oraz osobami po stracie, m.in. współprowadząc grupę wsparcia dla osób w żałobie.

Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.
Tak w pracy, jak i prywatnie na pierwszym miejscu stawia relacje wierząc, że to one budują jakość naszego życia.

Joanna Włodarska, psycholog

Z zawodu i pasji jestem psychologiem. Uwielbiam pracować z ludźmi i towarzyszyć im w  zmianie. Prywatnie jestem miłośniczką kultury bliskiego wchodu, książek, pizzy oraz celebrowania życia! 🙂
 
Mottem którym kieruje się w pracy oraz w życiu osobistym jest wypowiedź Nicka Vujicica:  „Przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi. A to, co dziś wydaje się stratą, jutro może okazać się zyskiem.”

Izabela Malicki – mgr psychologii, psychoonkolog

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Psychologia na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe z Psychologii Klinicznej oraz Psychoonkologii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Na co dzień pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego
w Wojewódzkim Centrum Onkologii Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku oraz w ramach programu Podstawowej Opieki Zdrowotnej „POZ Plus” w Szpitalu św. Wojciecha Copernicus Podmiot Leczniczy Sp. z o.o. w Gdańsku. Jest w trakcie specjalizacji z Psychologii Klinicznej. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Współpracuje z Fundacją Hospicjum Pomorze Dzieciom w ramach projektu „Wsparcie po Stracie’ oraz z Uniwersyteckim Centrum Klinicznym
w Gdańsku w ramach Pomorskiego Zintegrowanego Modelu Opieki nad Pacjentami z Zaawansowaną Przewlekłą Obturacyjną Chorobą Płuc (POChP) w ramach Gdańskiego Centrum Geriatrii. Wykłada w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie –  „Psychoonkologia w praktyce klinicznej”. Jest związana z Infolinią Onkologiczną PTPO od początku jej powstania w charakterze wolontariusza konsultanta.
W pracy z pacjentem bliskie jest jej podejście integratywne. Obszar jej zainteresowań naukowo-badawczych obejmuje głównie tematykę psychologii zdrowia, psychosomatyki, psychoonkologii oraz profilaktyki zdrowia. Jest współautorką poradnika dla pacjenta po stracie „DROGOWSKAŹNIK – w podróży przez żałobę” – patronat Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, w ramach programu „Wsparcie po stracie” sfinansowanego ze środków Gminy Miasta Gdańska. Jest również autorką rozdziału w poradniku „O życiu z rakiem i po raku” pod tytułem „Życie seksualne w chorobie onkologicznej” – patronat Polska Liga Walki z Rakiem, redakcja naukowa Krystyna de Walden-Gałuszko oraz artykułów: „Opieka nad chorymi na zaawansowaną przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP)” – w Medycyna Paliatywna w Praktyce 2016, Tom 10, Nr 1; „Podsumowanie dwuletniej działalności Infolinii Onkologicznej na Pomorzu” – w Psychoonkologia 2014, 1:30-34; „Infolinia Onkologiczna jako nowa forma pomocy pacjentom z województwa pomorskiego i ich rodzinom” w Psychoonkologia 2013, 1:32-33; „Jak przełamać się i przygotować na badania profilaktyczne”, „Jak przyjąć złą diagnozę”, „Zaburzenia funkcji poznawczych w chorobie nowotworowej – CHEMOBRAIN” dla Fundacji „Dobrze, że Jesteś”. W życiu prywatnym, w dużej mierze, kieruje się intuicją.
Praktykuje Mindfulness. Czas wolny lubi spędzać na łonie natury.

Paweł Gutral

Jestem absolwentem kierunku Organizacja i Zarządzanie na UG, oraz kierunku „Relaksacja i joga” na AWF Warszawa. Założyłem „Akademię redukcji stresu”, pod szyldem której prowadzę warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. W tym zakresie współpracuję między innymi z Gdańskim Ośrodkiem Sportu, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Gdańsku i Zakładem Poprawczym w Gdańsku. Od kilkunastu lat praktykuję medytację i pracę z ciałem. A tak poza tą laurką powyżej to przede wszystkim jestem normalnym, zwyczajnym człowiekiem – mam pracę, która sprawia mi satysfakcję jestem w związku ze wspaniała kobietą (dwójka dzieci ), mam swoje pasje, coś mnie wkurza i coś „nakręca”. Potrafię mówić z serca i przeklinać. Płaczę, śmieję się, złoszczę i jestem empatyczny. Staram się brać życie takie jakie jest i doświadczać wszelkich jego aspektów.

Marta Kadłub, arteterapeutka, coach, aktorka

Aktorka od 2004 r. Występuje na scenie oraz prowadzi warsztaty teatralne, teatroterapeutyczne, zajęcia teatralne dla dorosłych, warsztaty i zajęcia indywidualne z zakresu autoprezentacji i wystąpień publicznych. Prowadziła zajęcia z osobami chorującymi  na schizofrenię w ramach działalności arteterapeutycznej Stowarzyszenia Ad Vitam Dignam w Katowicach oraz zajęcia teatralne w ramach Warsztatu Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Jaworznie.  

Dyplomowana arteterapeutka (kod zawodu 323013) dyplomowany coach, absolwentka Life & Business Coaching na WSAiB w Gdyni. Specjalizuje się w artecoachingu. Bliskie jest jej odkrywanie siebie oraz transformacja poprzez sztukę. Magister kulturoznawstwa o specjalności komunikacja kulturowa.

Literatka, zdobywczyni wielu nagród poetyckich, publikowała na łamach prasy literackiej i stronach poświęconych prozie i poezji.

Plastyk, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych.

Terapeutka naturalna, absolwentka Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia.

Uczestniczyła w wielu zajęciach i warsztatach z zakresu szeroko pojętego rozwoju. Jest wegetarianką i propagatorką ekologicznego stylu życia oraz powrotu nas samych do korzeni człowieczeństwa pełnego miłości do innych i Matki Ziemi.

W swoich warsztatach stara się łączyć wiele dziedzin, z którymi spotkała się w życiu, by móc w głębszy sposób poruszyć i prowokować ludzi do rozwoju i zmian.

Współtwórczyni marki Lira – Teatroterapia.  

Paweł Koniarek OP: dominikanin z klasztoru pw. św. Mikołaja w Gdańsku.

W eMOCji znalazłem się szybciej niż się spodziewałem i jestem przekonany, że to nie jest przypadek… Mam nadzieję, że uda mi się być cichym świadkiem Boga, którego Miłości jest potężniejsza niż śmierć. Wierzę, że pamięć o Domu Ojca i świadomość naszej kruchości pozwala nam żyć naprawdę tu i teraz. Do zobaczenia w eMOCji, a potem po Lepszej Stronie Życia

PIOTR DECZEWSKI, Jezuita, Kapelan Hospicjum Pomorze Dzieciom.
3.04.1969 – 17.06.2020.🖤

Od kiedy zostałem księdzem, tak się składa, że pracuję albo w szpitalach, albo domach opieki albo hospicjach.
Tak się życie potoczyło.
Wierzę, że ludzie są wieczni, a dzień śmierci, to jeden z najważniejszych dni w życiu.

I wcale nie ostatni.

Małgorzata Krawczyk, lekarz

Wesprzyj eMOCje

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”