W żałobie

Projekt finansowany w latach 2018-2020 ze środków
Gminy Miasta Gdańska za co bardzo dziękujemy!

Po stracie kogoś bliskiego, część nas umiera, odchodzi bezpowrotnie. Potrzebujemy wówczas ogromnego wsparcia – zarówno fachowego, jak konsultacje psychologiczne, terapia, spotkań z ludźmi przeżywającymi podobne doświadczenie, ale też zajęć, które zwyczajnie pomogą się na chwilę oderwać od cierpienia, by łatwiej przez nie przejść.  

Każdy przeżywa taką sytuację nieco inaczej. Zazwyczaj pojawia się jednak żal, smutek, apatia, złość, poczucie osamotnienia, objawy fizjologiczne, cierpienie emocjonalne i psychiczne. Jeśli ucieka się od tych emocji, szarpie się z nimi, to żałoba może się przerodzić w depresję lub w powikłaną postać.

Pomagamy w przyjęciu wszystkich emocji w centrum wsparcia po stracie „eMOCja” i jak najłagodniejszym powrocie do siebie, odbudowie swojej tożsamości, by wyruszyć w dalszą drogę z MOCą.

Dorosłym

Dzieciom i młodzieży

Dorośli

  • Konsultacja psychologiczna
    Spotkanie z psychologiem. Pomaga rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby, odnaleźć w sobie siłę. Dostarcza wiedzy na temat przebiegu żałoby. Daje możliwość opowiedzenia o swoim doświadczeniu.
  • Grupa Wsparcia
    Spotkanie w grupie osób o podobnym doświadczeniu. Pozwala doświadczyć zrozumienia, akceptacji własnych trudności związanych ze stratą. Daje szansę przyjrzeć się temu, co pomaga innym i odnaleźć własny sposób przeżywania oraz radzenia sobie. Daje poczucie, że nie jestem osamotniony/ a.
  • Telefon Wsparcia – 510 050 400
    Telefoniczna anonimowa konsultacja z psychologiem. Daje możliwość bycia wysłuchanym. Umożliwia bezpieczne podzielenie się swoimi trudnościami. Pozwala na otrzymanie szybkiej i fachowej pomocy. 
  • Drogowskaźnik – krótki przewodnik w podróży po żałobie,  kliknij i pobierz ->

Dzieci i Młodzież

Konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży pomagają rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby dziecka związane z chorobą jego bądź bliskiej mu osoby i/ lub żałobą po stracie. Dają możliwość zrozumienia perspektywy dziecka i poznania sposobów wspierania go w trudnym procesie żałoby.

Spotkania z dziećmi i młodzieżą poprzedzone są spotkaniem z opiekunem/rodzicem. Ich celem jest dostarczenie wiedzy na temat specyfiki przebiegu żałoby u dzieci i młodzieży a także zapoznanie się z sytuacją dziecka. Konsultacje psychologiczne oferowane są również dla dzieci i młodzieży, dzięki dotacji Fundacji Rycerze i Księżniczki.

Wesprzyj eMOCje

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”