eMOCja w mediach

Poczytajcie i obejrzyjcie materiały  o Centrum eMOCja przygotowane przez media.

Otwarto pierwsze w Polsce centrum dla osób po stracie bliskiej osoby

„eMOCja”, pierwsze w Polsce Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie, właśnie zostało otwarte w Gdańsku. Mogą tam przyjść osoby, które walczą z nieuleczalną chorobą i te, które straciły kogoś bliskiego. Fundamentem „eMOCji” jest hospicjum Pomorze Dzieciom. Z podopiecznymi centrum rozmawiała reporterka „Wydarzeń” Monika Zalewska.

Gdańsk. Otwarto Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie "eMOCja"

Dzięki pracy i zaangażowaniu wielu osób w siedzibie dawnego komisariatu policji na Stogach udało się stworzyć przestrzeń wsparcia osób w najtrudniejszym życiowym momencie – po stracie kogoś bliskiego albo dowiadujących się o nieuleczalnej chorobie.

Wsparcie osób po stracie. Centrum "eMOCja" - pierwsze takie miejsce na Pomorzu - już działa

– Setki osób, które przyjdą tu z trudnymi emocjami – wyjdą z mocą – mówił Ewa Liegman, prezes Zarządu Hospicjum Pomorze Dzieciom podczas otwarcia „eMOCji” – Holistycznego Centrum Wsparcia po Stracie, nowej siedziby Hospicjum Pomorze Dzieciom i Hospicjum „Tulipani”. Centrum mieści się w budynku dawnego komisariatu na Stogach.

Gdańsk. Otwarto Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie "eMOCja"

– Zespół hospicjum pojawia się, kiedy współczesny świat mówi, że nie da się zrobić niczego więcej. Dzisiejsza uroczystość to hołd przede wszystkim dla dzieci, które odeszły, zostawiając po sobie pewność, że życie nie kończy się, ale się zmienia, a śmierć jest wielką tajemnicą. I okazuje się, że ją też trzeba umieć przeżyć, a więc uczymy się – mówi Ewa Liegman, prezes zarządu fundacji Hospicjum „Pomorze Dzieciom”.