Jak Pomagamy

Sercem Centrum eMOCja jest Hospicjum Pomorze Dzieciom, od którego wszystko się zaczęło.

Wieloletnie doświadczenie pracy z nieuleczalnie chorymi pacjentami, towarzyszenie odchodzącym dzieciom, nastolatkom, łagodzenie bólu fizycznego, psychicznego i duchowego całych rodzin pozwoliły na uruchomienie hospicjum perinatalnego Tulipani dla par w ciąży, a następnie powstanie eMOCji.

eMOCja to wyjątkowe miejsce w skali całego kraju,  w którym osoby doświadczające śmierci dziecka, partnerów życiowych, samobójstw, wczesnych strat (poronień, strat okołoporodowych), diagnozy nieuleczalnej własnej lub osób bliskich znajdą wytchnienie w holistycznym wsparciu (opieki psychologicznej i duchowej, pracy z ciałem): pracy indywidualnej i grupowej, na warsztatach podnoszących świadomość.

eMOCja to miejsce spotkań indywidualnych ze specjalistami, psychologami, terapeutami oraz grup wsparcia. Przestrzeń spotkań z ludźmi mierzącymi się z podobnymi, trudnymi doświadczeniami.

eMOCja daje pewność, że w obliczu śmierci kochanej osoby, po postawieniu ostatecznej diagnozy nikt nie zostaje sam.

Dodatkowo eMOCja to źródło dokładania życia do każdego dnia:

spotkania, warsztaty samorozwojowe, inspirujący prelegenci, eventy pełne MOC-y, aktywizowanie ludzi wokół idei pomagania, a także konferencje, szkolenia personelu medycznego, studentów, uczniów z tematyki związanej z opieką paliatywną, stratą i żałobą.

w Żałobie

Po stracie kogoś bliskiego, część nas umiera, odchodzi bezpowrotnie. Potrzebujemy wówczas ogromnego wsparcia – zarówno fachowego, jak konsultacje psychologiczne, terapia, spotkań z ludźmi przeżywającymi podobne doświadczenie, ale też zajęć, które zwyczajnie pomogą się na chwilę oderwać od cierpienia, by łatwiej przez nie przejść.  

 

Dorośli

  • Konsultacja psychologiczna
  • Grupa Wsparcia
  • Telefon Wsparcia – 510 050 400
  • Drogowskaźnik

Dowiesz się więcej klikając w ikonkę -> 

Dzieci i Młodzież

Konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży pomagają rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby dziecka związane z chorobą jego bądź bliskiej mu osoby i/ lub żałobą po stracie. Dają możliwość zrozumienia perspektywy dziecka i poznania sposobów wspierania go w trudnym procesie żałoby.

Dowiesz się więcej klikając w ikonkę -> 

w Chorobie

Nasze doświadczenie towarzyszenia w czasie choroby zawdzięczamy pracy w Hospicjum, gdzie na co dzień życie przeplata się z przemijaniem. Gdy trzymamy w objęciach gasnące dziecko, dochodzi wtedy do naszej świadomości, że musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by już nie aparatura, współczesna technologia, ale by najważniejsze dla nas osoby, wartości mogły nam towarzyszyć. Maszyny w pewnym momencie zamilkną. Białe szpitalne mury okryje kurz. Obecność drugiego człowieka to najcenniejsze, co możemy sobie dać. Choćby zostało tylko kilka chwil. 

Obecność specjalisty obok pomaga poukładać zaległe sprawy. Otworzyć się na najbliższych. Skontaktować się z tą częścią siebie, której towarzyszą trudne emocje.

Podopieczni Hospicjum uczą nas, że w ciągu zaledwie jednego dnia można przeżyć całe swoje życie. Przestać się spieszyć i walczyć, a więc zacząć być. Świadomie, choćby nad głową dźwięczała ostateczna diagnoza. By w mocno ograniczonym czasie, udało się wykorzystać każdą chwilę. Wycisnąć już nie z godziny, ale z minuty wszystko, co możliwe.

hospicjum Domowe Pomorze Dzieciom

Informacje o hospicjum Pomorze Dzieciom znajdziesz na stronie hospicjum, klikając w ikonę ->

hospicjum Perinatalne Tulipani

Informacje o hospicjum Tulipani znajdziesz na stronie hospicjum, klikając w ikonę ->

Dorośli

Konsultacje psychologiczne dla dorosłych. Spotkanie z psychologiem pomaga rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby, odnaleźć w sobie siłę w tak trudnej sytuacji życiowej jaką jest choroba. Daje możliwość opowiedzenia o swoich lękach i trudnych emocjach związanych z chorobą.

Dzieci i Młodzież

Konsultacje psychologiczne dla dzieci i młodzieży pomagają rozpoznać i nazwać emocje oraz potrzeby dziecka związane z chorobą jego bądź bliskiej mu osoby. Dają możliwość zrozumienia perspektywy dziecka i poznania sposobów wspierania go w trudnym procesie.
Spotkania z dziećmi i młodzieżą poprzedzone są spotkaniem z opiekunem/rodzicem. Ich celem jest dostarczenie wiedzy na temat specyfiki zmagania się z problemem choroby u dzieci i młodzieży a także zapoznanie się z sytuacją dziecka.


Wesprzyj eMOCje

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.”