Holistyczne Centrum

Wsparcia po Stracie

Wsparcia po Stracie

Zadzwoń do nas – jesteśmy po to by pomóc

Bogusia, nasze powołanie do miłości
Pewnego pięknego grudniowego poranka, w dalekiej krainie, pośród kaszubskich jezior i sosnowych lasów, na szczycie Białej Góry, szczęśliwie przyszła na świat Księżniczka Elfów-Bogusia. Pomimo swej ciężkiej choroby, trisomii 18-go chromosomu (zespół Edwardsa), i nie najlepszych prognoz, codziennie zaskakuje nas i cieszy swoim życiem. Jest wiele osób, które się modlą i troszczą o los naszej Kruszynki, dlatego będziemy tutaj od czasu do czasu dawać znać o sobie.

Bogusia

to wielka łaska i błogosławieństwo. Właśnie przez swoją chorobę jest dla nas Powołaniem do niezwykłej Miłości, tej najczystszej, bo bezinteresownej. Może nie da nam buziaka ani nie powie 'kocham Cię mamo’, nie zrobi sama kroczku ani nie przyniesie piątki ze szkoły, z której będziemy dumni. Bogusia jest i będzie kochana po prostu za to, że JEST!
I już..nic w zamian, to nasz Dar i ogromne szczęście.

Nie myślałam, że tak będę czuć, z taką diagnozą i przeokrutną statystyką wszystko było za trudne do zrozumienia, gdzie tu jest sens. No ale trzeba było zaakceptować nową rzeczywistość. Zostaliśmy rodzicami po raz drugi, kochanej osóbki, więc póki jej serce biło pod moim sercem – był sens. Trzeba było się cieszyć z tego, że to nasza druga córeczka, tak samo ważna i zasługująca na taką samą radość z tego, że JEST. A chorobę trzeba było wziąć na klatę i żyć dalej na przemian z radością i strachem jak się nasze życie potoczy dalej…

 

No i proszę dzisiaj Bogusia jest z nami (jutro 4 tyg.) i daje nam Radość mimo wyczerpania i niewyspania przy opiece nad nią:)))) Ta nasza Miłość to jakiś inny poziom…, to zapewne droga do świętości. I po to to wszystko, żeby właśnie TAK kochać, a póki Bogusia żyje i ma się całkiem dobrze wszystko ma sens! 

 

Więcej
artykułów

Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja

Hospicjum Pomorze Dzieciom

Hospicjum Tulipani

Konto: 33 1090 1098 0000 0001 2428 2268
Przelewy zagraniczne: BIC /SWIFT/ – WBKPPLPP
IBAN: PL33109010980000000124282268

eMOCja

Bądźmy w kontakcie